STRONA GŁÓWNA · O NAS · KONTAKT · KODLK W ŚWIETLE MEDIÓWMaj 29 2020 11:45:33
Reklama
Saturn.pl
NASZ KANAŁ NA YOU TUBE

ZAPRASZAMY NA NASZ KANAŁ NA YOU TUBE!
Facebook
ZAPRASZAMY DO POLUBIENIA NASZEGO PROFILU NA FACEBOOKU::
FACEBOOK KODLK
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
SENTYMENTALNA PODRÓŻ W CZASIE
Linia: Jaworzyna Śląska -Kędzierzyn Koźle
Linia: Wrocław-Wałbrzych-Jelenia Góra- Zgorzelec
Linia: Wałbrzych - Kłodzko
Linia: Jelenia Góra- Mysłakowice- (Karpacz)- Kowary- Kamienna Góra- Marciszów
Linia: Jelenia Góra- Tanvald
Linia: Świeradów Zdrój -Lwówek Śląski- Legnica
Linia: Luban Śląski- Leśna
STATYSTYKI
Jak bardzo popularna jest nasza strona?
KOLEJ W SIECI
Kurier Kolejowy
Inforail
Rynek Kolejowy
OKOKO
Kolej w województwie śląskim
Kolejowy Portal Informacyjny
Kolejowe Mazowsze
Transport Kolejowy
Storna MK z Jeleniej Góry
Kolej w Szklarskiej Porębie
Serwis Kolejowy
Kolejowy Wrocław
Strona Kolejowa Wojtka Michalskiego Kolejowa Toplista
Kolejowa Iłowa
ZANIM WSIĄDZIESZ DO WAGONU ...
Archiwalne rozkłady jazdy
Aktualny rozkład jazdy
SPÓŁKI KOLEJOWE
InterCity
Przewozy Regionalne
Cargo
Koleje Dolnośląskie
WAŻNE!
ROZPOCZYNA SIĘ MODERNIZACJA WIAT PERONOWYCH, PERONÓW I PRZEJŚĆ PODZIEMNYCH W STACJI JELENIA GÓRA!

Image and video hosting by TinyPic


Już tylko dni dzielą nas od historycznej chwili w Jeleniej Górze. Mianowicie dzięki staraniom naszym oraz jeleniogórskich samorządów w pierwszej połowie czerwca rozpocznie się modernizacja i przebudowa peronów, wiat peronowych i przejść podziemnych w stacji Jelenia Góra. Opóźnienie rozpoczęcia prac budowlanych wynika z konieczności włączenia zakresu prac związanych z pilotażowym projektem Systemu Dynamicznej Informacji Pasażerskiej oraz koniecznością pozyskania dodatkowych środków finansowych, ze względu na złożone na realizację zadania oferty, przekraczające wartość kosztorysową. Harmonogram prac uległ przesunięciu czasowemu, ale zakres robót pozostaje bez zmian. Obejmuje on m.in.:
1) przebudowę peronu nr 2,3 i 4 z podniesieniem do wysokości 0,76 m,
2) modernizację wiat peronowych na peronie 2,3 i 4;
3) modernizację przejścia pod torami w km 125,808;
4) dostosowanie torów przyperonowych do przebudowanych peronów;
5) regulację sieci trakcyjnej;
6) przebudowę oświetlenia na peronach oraz w przejściu pod torami;
7) zabudowę urządzeń Systemu Dynamicznej Informacji Pasażerskiej;
8) zabudowę systemu monitoringu wizyjnego.

Z powodu opóźnienia zakończenie prac modernizacyjnych planowane jest na kwiecień 2016r.

Dzięki temu już w kwietniu przyszłego roku będziemy mogli korzystać z nowo przebudowanego Dworca Głównego w Jeleniej Górze. Komitet Obrony Dolnośląskich Linii Kolejowych wspólnie z poseł Marzeną Machałek starał się o zagospodarowanie środków na ten cel w latach 2011-2013 jednak ze względów wyżej wymienionych prace modernizacyjne rozpoczną się teraz. Jeleniogórzanie czekają na ten moment już ponad 50 lat!
UMWD ODPOWIADA: "KAMIEŃCZYK" PLANOWANY
Image and video hosting by TinyPic


Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego, w odpowiedzi na nasze pismo dotyczące uruchomienia w rozkładzie jazdy 2015/16 pociągu "Kamieńczyk" relacji Szklarska Poręba Górna- Poznań Główny przekazał informację, iż pociąg powyższej relacji planowany jest do uruchomienia w rozkładzie jazdy 2015/16. Przyjazd tego pociągu do Jeleniej Góry planowany jest w godzinach podobnych do obecnej, a odjazd na około 2 godziny wcześniej niż w rozkładzie jazdy 2014/15. Jak dodaje jednak wszystko leży w gestii PKP PLK i przepustowości linii na odcinku Leszno- Poznań. Zlikwidowany zostanie natomiast pociąg "Szklarka" i zastąpiony pociągiem regionalnym spółki Koleje Dolnośląskie.

Rzecznik PKP Intercity Beata Czemerajda nie chce zdradzić oficjalnych informacji dotyczących projektu rozkładu jazdy PKP Intercity na sezon 2015/16. Na zapytanie o udostępnienie informacji odpowiada, że projekt rozkładu jazdy będzie gotowy dopiero jesienią tego roku.
HISTORIA KOLEI NA DOLNYM ŚLĄSKU (10) LEGNICA- RUDNA GWIZDANÓW
ZAPYTANIE W SPRAWIE PRZYSZŁOROCZNEGO ROZKŁADU JAZDY
Image and video hosting by TinyPic

Pociąg IC "Kossak" relacji Szczecin- Przemyśl w założeniach rozkładu jazdy 2015/16 pociągnie wagony w relacji Jelenia Góra- Przemyśl
Komitet Obrony Dolnośląskich Linii Kolejowych wysłał w dniu dzisiejszym pismo do Ministerstwa Infrastruktury i Rozwoju w sprawie połączeń dalekobieżnych na liniach CE-59 E-30 i 274. Poniżej jego treść:

Komitet Obrony Dolnośląskich Linii Kolejowych dotarł do założeń dotyczących kursowania w rozkładzie jazdy 2015/16 pociągów PKP InterCity. Wynika z niego, że planowane jest w przywrócenie połączeń kolejowych kategorii IC Jeleniej Góry z Przemyślem, Szczecinem, Lublinem przez Kielce oraz Białymstokiem. Spółka ma w zamiarze uruchomić również pociąg EIC codziennego kursowania pomiędzy Jelenią
Górą a Warszawą. Na linii 273 (Wrocław­ Szczecin) planowane jest uruchomienie trzech par pociągów IC w relacji Wrocław­ Szczecin codziennie przez Legnicę, Zieloną Górę, jednej pary Zielona Góra­- Przemyśl oraz po jednej parze pociągów TLK uruchamianych
w sezonie relacji Katowice­ Świnoujście i Bielsko Biała­ Kołobrzeg. W związku z powyższym prosimy o odpowiedź na poniższe pytania:
1)Jakie połączenia planowane są przez PKP IC w rozkładzie jazdy 2015/16 na liniach Wrocław­ Jelenia Góra, Wrocław­ Zgorzelec, Wrocław­ Zielona Góra­ Szczecin oraz Wrocław­ Kłodzko­ Kudowa Zdrój?
2)W jakich godzinach planowane jest kursowanie założonych połączeń ze stacjach Jelenia Góra, Głogów, Legnica i Kłodzko Miasto?


Mamy nadzieję, że Ministerstwo potwierdzi informacje i szybko odpowie nam na zadane przez nas pytania.
HISTORIA KOLEI NA DOLNYM ŚLĄSKU (9)
POWRACAMY PO ROKU PRZERWY DO NASZEJ KULTOWEJ AUDYCJI. POSŁUCHAJCIE ...

WIĘCEJ POCIĄGÓW DALEKOBIEŻNYCH NA DOLNYM ŚLĄSKU W ROZKŁADZIE JAZDY 2015/16
Image and video hosting by TinyPic


Komitet Obrony Dolnośląskich Linii Kolejowych dotarł do pierwszych założeż na temat przyszłorocznego rozkładu jazdy pociągów. Wynika z niego, że połączeń realizowanych przez PKP Intercity będie dużo więcej niż w chwili obecnej. Pojedziemy ponownie pociągiem z Węglińca do Warszawy, z Jeleniej Góry do Lublina przez Kielce, Przemyśla przez Kraków, Białegostoku oraz do Szczecina, czy z Kudowy Zdrój do Warszawy. Dzisiaj podamy dokładny zarys dla Jeleniej Góry. W kolejnym artykule opublikujemy założenia dla linii zgorzeleckiej, kłodzkiej i linii 273. W rj 2015/16 liczba pociągów PKP IC docierających do Jeleniej zwiększy się z trzech do siedmiu. Powrócą wspomniane połączenia z Przemyślem, Szczecinem, Lublinem i Białymstokiem. Poniżej przedstawiamy pierwszy zarys rozkładu dla Jeleniej Góry od grudnia 2015:

Odjazdy dla stacji Jelenia Góra:


8:23 IC Jelenia Góra- Białystok p. Wrocław, Łódź, Warszawę
12:23 IC Jelenia Góra- Przemyśl p. Wrocław, Częstochowę, Kraków, Rzeszów
14:17 EIC Jelenia Góra- Warszawa Wschodnia p. Wrocław, Częstochowę ( w sezonie ze Szklarskiej Poręby)
16:23 IC Jelenia Góra- Szczecin p. Wrocław, Leszno,Poznań
20:23 TLK lub IC Jelenia Góra- Lublin p. Wrocław, Katowice, Kielce, Radom
21:33 TLK lub IC Jelenia Góra- Warszawa Wschodnia p. Wrocław, Leszno, Poznań, Kutno z wagonami do Gdyni Głównej przez Wrocław, Leszno, Poznań ,Bydgoszcz, Gdańsk.

Przyjazdy dla stacji Jelenia Góra:


7:53 TLK lub IC z Lublina
8:30 TLK lub IC z Warszawy Wschodniej(w sezonie do Szklarskiej Poręby Górnej) i Gdyni Głównej
11:53 IC ze Szczecina Głównego
13:56 EIC z Warszawy Wschodniej ( w sezonie do Szklarskiej Poręby Górnej)
15:54 IC z Przemyśla
19:54 IC z Białegostoku

Jak widać starania Komitetu w powiązaniu z przedstawicielami różnej maści dały pozytywny rezultat. Warto dodać, że wszystkie wspomniane wyżej połączenia pojadą na nowych wagonach, a pociąg do Białegostoku na nowym DARCIE z Bydgoskiej PESY. Należy nadmienić, że na dzień dzisiejszy to tylko plany i wszystko może się jeszcze zmienić. Oby tylko na lepsze! Reszta informacji już wkrótce.
CORAZ BLIŻEJ REMONTU LINII 289
Image and video hosting by TinyPic


Komitet Obrony Dolnośląskich Linii Kolejowych otrzymał odpowiedź na pismo w sprawie remontu linii kolejowej 289. Wynika z niego, że obietnice złożone przez PKP PLK nadal są utrzymywane. Według zapowiedzi remont rozpocznie się w 2016 roku a zakończy w roku 2017. Studium wykonalności zostanie opracowane jeszcze w trzecim kwartale tego roku. W roku 2016 ma zostać ma zostać uzyskana decyzja środowiskowa oraz ogłoszone pierwsze prace remontowe w trybie projektuj i buduj. Całość inwestycji ma zostać zakończona w roku 2017. KODLK na bieżąco monitoruje sprawę modernizacji linii kolejowej 289 we współpracy z Posłem na Sejm RP Wojciechem Zubowskim. Na początku maja rozpoczyna się długo oczekiwana modernizacja peronów i wiat peronowych w stacji Jelenia Góra. KODLK postarał się o pieniądze na ten remont wspólnie z poseł Marzeną Machałek w latach 2011/12.
PLANY NA ROK 2015
Image and video hosting by TinyPic


Rozkład jazdy 2014/15 dopiero co ruszył, a my już myślimy o propozycjach do przyszłorocznego rozkładu jazdy. W roku 2015 swoje działania będziemy skupiali na propozycjach przywrócenia bezpośredniego połączenia kolejowego Jeleniej Góry z Krakowem i Rzeszowem, powrotu dalekobieżnych połączeń kolejowych na Magistrali Zgorzeleckiej, zmiany terminów kursowania pociągów TLK na Magistrali Kłodzkiej oraz modernizacji linii kolejowej 283 Jelenia Góra- Lwówek- Zebrzydowa. Wśród propozycji rozwiązujących powyższe problemy mamy na uwadze przede wszystkim wydłużenie relacji pociągu:
- TLK "Lubomirski" Przemyśl- Wrocław z i do Jeleniej Góry;
- TLK "Heweliusz" Gdynia- Wrocław z i do Zgorzelca;
- TLK "Wrocławianin" Warszawa Wschodnia- Wrocław z i do Zgorzelca;
- TLK "Dolnoślązak" Przemyśl- Wrocław z i do Zgorzelca.

Chcielibyśmy, aby TLK "Rozewie", które dzięki naszym staraniom pociągnie w wakacje wagony bezpośrednie do Kudowy Zdrój w przyszłorocznym rozkładzie docierał do Kudowy codziennie.
W dalszym ciągu będziemy monitorować również frekwencję w pociągach:
- IR "Mamry" Jelenia Góra- Olsztyn Główny
- TLK "Karkonosze" Szklarska Poręba- Lublin
- TLK "Rozewie" Jelenia Góra- Gdynia Główna
- TLK "śnieżka" Szklarska Poręba- Warszawa Wschodnia
- TLK "Sztygar" Zielona Góra- Lublin
- TLK "Rozewie" Kudowa Zdrój- Gdynia Główna (wakacje)
- TLK "śnieżka" Kudowa Zdrój- Warszawa Wschodnia (wakacje)

Będziemy również interweniować w Przewozach Regionalnych o zniesienie terminów kursowania dla pociągu IR "Mamry" do Jeleniej Góry. W dalszym ciągu będziemy monitorować sytuację związaną z remontem linii kolejowej 274 oraz obiecanym dzięki staraniom naszym i samorządowców z Głogowa w 2016 roku remontem linii kolejowej 289 Legnica- Rudna Gwizdanów.
SPRZEDAŻ BILETÓW NA POCIĄGI TLK URUCHOMIONA!
Image and video hosting by TinyPic


Jak się dowiedzieliśmy w czwartek 1 stycznia 2015 ruszyła sprzedaż biletów na pociągi PKP Intercity w kasach biletowych Kolei Dolnośląskich w Jeleniej Górze. Po wielu protestach mediów, mieszkańców i naszych wreszcie będzie możliwość zakupu biletów na uruchomione dzięki naszym staraniom pociągi TLK "Karkonosze", "Rozewie" i dzienny TLK do Warszawy. Z informacji podanej przez Rzecznika wynika, że do końca tego miesiąca uruchomiona zostanie sprzedaż biletów na pociągi PKP IC w kasach biletowych w Legnicy, Wałbrzychu i Kłodzku. Osobiście dopilnujemy, aby Koleje Dolnośląskie wprowadziły takie samo rozwiązanie również w Bolesławcu i Zgorzelcu.
"SZTYGAR" DO ZIELONEJ GÓRY CODZIENNIE! "MAMRY" DO JELENIEJ GÓRY TYLKO SEZONOWO!
Image and video hosting by TinyPic


Przez ostatnie tygodnie wnikliwie analizowaliśmy sytuację związaną z przyszłorocznym rozkładem jazdy dla dolnośląskiego, szczególnie jeżeli chodzi o połączenia dalekobieżne, których kursowanie stało się naszym udziałem. Dzięki staraniom naszym oraz Euroregionu Nysa i Urzędu Miasta w Głogowie powróci ponownie codzienne połączenie TLK na linię 273. Tym razem będzie to pociąg "Sztygar", który pojedzie z Lublina przez Radom, Kielce, Katowice, Opole, Wrocław, Głogów do Zielonej Góry. Ponownie również dzięki naszej interwencji w wakacje do Kudowy Zdrój zawita TLK "Rozewie", który oprócz wagonów do Jeleniej Góry wywalczonych w grudniu 2012 pociągnie wagony do tego wspaniałego kurortu. Niestety nie mamy dobrych informacji dla pasażerów korzystających z pociągu IR "Mamry", który dzięki staraniom Związków Zawodowych i naszym od grudnia 2013 codziennie dociera do stolicy Karkonoszy. Od 14 grudnia 2014 pociąg ten do JG zawita tylko w weekendy, ferie, wakacje i dłuższe wolne dni- w pozostałe zakończy bieg we Wrocławiu. Nie możemy dopuścić do tego typu sytuacji, bowiem dla linii 274 jest to początek końca tak fantastycznego i popularnego wśród podróżnych połączenia.
Drugim problemem jest brak możliwości zakupu biletów na pociągi TLK spółki PKP IC w kasach biletowych w Jeleniej Górze i Wałbrzychu. Po przejęciu we wrześniu 2014 kas biletowych przez regionalnego przewoźnika "Koleje Dolnośląskie" pasażerowie, na pociągi TLK "Karkonosze", "Rozewie" i dzienny pociąg do Warszawy muszą dokonywać zakupu biletów w pociągu lub w internecie. Większość z nich odchodzi od kasy rozczarowana i rezygnuje z usług kolei! To absurd, do którego nie możemy dopuścić!
Pisma w powyższych sprawach pójdą do urzędników w poniedziałek.
ROZPOCZYNAMY WALKĘ O LINIĘ 346! 11 PAŹDZIERNIKA KONFERENCJA W PORAJOWIE!
Image and video hosting by TinyPic


Znamy już wstępną datę konferencji w Porajowie. 11 października (sobota) sołtys Porajowa ugości wszystkich zainteresowanych oraz decydentów w swojej miejscowości, aby wspólnie z nami sfinalizować działania na rzecz utworzenia przystanku kolejowego w tej miejscowości ,na trasie Zittau- Gorlitz. Tego dnia również oficjalnie rozpoczniemy starania o przywrócenie Bogatyni "łączności ze światem" poprzez wyremontowanie siedmiokilometrowego odcinka linii 346. Trzeba się przygotować na długotrwałą wojnę, ale jeżeli udaje się Z Linią Lwówecką, to i w tym przypadku nie ustąpimy, jeżeli nie wygramy!
Strona 3 z 25 < 1 2 3 4 5 6 > >>
CENTRUM ZRÓWNOWAŻONEGO TRANSPORTU
Image and video hosting by TinyPic
CENTRUM ZRÓWNOWAŻONEGO TRANSPORTU
ŚWIATOWY RANKING KOLEI DUŻYCH PRĘDKOŚCI
ŚWIATOWY RANKING KOLEI DUŻYCH PRĘDKOŚCI
FUNDACJA WROCŁAWSKIE HOSPICJUM DLA DZIECI
FUNDACJA WROCŁAWSKIE HOSPICJUM DLA DZIECI
KOLEJOWA TOPLISTA
100 najlepszych stron o kolejach

Kolejowa Toplista
POGODA
KARKONOSZE: GÓRY IZERSKIE: KOTLINA KŁODZKA: ŁUŻYCE: INNE MIASTA:

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie